Moda

Moda

Moda kołem się toczy, to normalne. Kroje pojawiają się, przemijają i powtórnie wracają po paru latach.

W szóstej dekadzie ubiegłego wieku popularne były bardzo ciasne i trochę za krótkie spodnie. Ta tendencja znowu powróciła w ostatnich latach. Stanowiła część stylu zwanego slim, który charakteryzował się również przylegającymi marynarkami.

Siódma dekada ubiegłego stulecia to, jeżeli chodzi o spodnie moda na tak zwane dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na dzwony powróciła w dziewiątej dekadzie dwudziestego wieku. Znowu ostatnio tu i ówdzie można zobaczyć ten krój.

W latach czterdziestych dwudziestego wieku popularne były bardzo duże marynarki i wielce szerokie – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tego trendu były garnitury w latach osiemdziesiątych zeszłego wieku i w kolejnej dekadzie. Natomiast spodnie jeansowe to w latach dziewięćdziesiątych wspomniane wyżej dzwony.

Czwarta dekada ubiegłego wieku to, w temacie fryzur męskich moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Ta tendencja wróciła ponownie w latach dziewięćdziesiątych i ostatnio, słowem na początku lat dwudziestych naszego stulecia znów widać ten styl.

https://dantex-moda.pl