Łazienka w urokliwym stylu

Dom i ogród

 

Eleganckie wyposażenie łazienki jest istotnym aspektem przygotowywania domu czy mieszkania. Łazienka jest miejscem, w którym jesteśmy dużo czasu każdego dnia. Rankiem przeważnie przygotowujemy się do pracy czy innego miejsca, zaś porą wieczorową regenerujemy się przed snem. Stąd łazienka powinna być urządzona nade wszystko praktycznie, ale również klimatycznie i estetycznie. Często o estetyce i klimacie wnętrza stanowią drobne dodatki i akcesoria. Ale jak je dobrać, by nadać łazience właściwy klimat? 

Funkcjonalnie i estetycznie 

Aplikator do mydła jest jednym z drobnych elementów, które dodają uroku łazience. Coraz więcej osób rezygnuje z typowego mydła w kostce na rzecz mydła płynnego, ponieważ jest ono wygodniejsze w użyciu. Dodatkowo mydło w kostce topi się w mydelniczce, czym zakłóca estetyczność umywalki. Aplikatory do mydła w płynie mają na tym polu znaczną przewagę, wystarczy zaledwie nacisnąć dozownik i otrzymujemy tyle mydła ile wymagamy, nie brudząc przy tym umywalki. Dodatkowym plusem jest fakt, że mydło w płynie nie wyślizgnie nam się z ręki jak to nierzadko zdarza się przy tradycyjnym mydle w kostce. 

Na rynku dostępna jest bogata oferta wszelakich akcesoriów do łązienki takich jak aplikator do mydła. Możemy wybierać zarówno w barwach, kształtach czy wymiarach. Najlepiej jest dobrać aplikator do stylu całej łazienki. Przykładowo, jeśli w łazience dominuje kolor szary możemy dobrać aplikator w kolorze czerwonym lub białym, który dzięki kontrastowi będzie wyróżniał się na tle łazienki. Szukając właściwego dla siebie dozownika spotkamy się na pewno również z modnymi dozownikami przezroczystymi, srebrnymi czy ze złotym zdobieniem. Dozowniki do mydła w płynie są często ceramiczne, ale można też spotkać szklane, plastikowe lub drewniane. Można zakupić aplikator do mydła w komplecie z kubkiem na szczotkę do zębów.  

 

https://qdecor.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *