Nieco wiadomości na temat witaminy A

Zdrowie

Witaminie A nadano pierwszą literę alfabetu nazwy, dlatego była to pierwsza odkryta witamina. Stwierdzono, że witamina I jest multum zastosowań w organizmie, w tym utrzymuje oczy w zdrowiu, wspomaga wzrost komórek, a również pomaga wzmocnić układ odpornościowy. Jednakże witamina I jest nie wyłącznie wchłaniana bezpośrednio, ale istnieje również wytwarzana przez organizm przez przekształcanie beta-karotenu w witaminę A.

Sama witamina A znajduje się w wielu produktach spożywczych, takich jak jaja, mleko, wątroba i mięso. Beta karoten, który organizm może zmienić w witaminę A, znajduje się w wielu owocach oraz warzywach, szczególnie w tych o barwie czerwonej, pomarańczowej oraz zielonej. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest toż, iż spożywanie zbyt dużej liczbie czystej witaminy A że być toksyczne. Ważne jest, żeby nie przekraczać zalecanego dziennego spożycia witaminy A. Rzeczywiste zalecane spożycie witaminy A różni się w zależności od wieku, płci i innych czynników danej osoby. Chociaż rzeczywista ilość spożytej witaminy A że być toksyczna, jeśli zostanie przekroczona zalecana dzienna porcja, istnieje znacznie wyższy limit ilości beta-karotenu, którą można spożyć. Dlatego potrzebne jest, aby skupić się na zdobyciu jak największej ilości beta-karotenu, który organizm może przekształcić w witaminę A, zamiast spożywać wielkie ilości czystych pokarmów bogatych w witaminę A.

https://fala-uderzeniowa-krakow.pl/cennik/

Wiele osób pamięta, jak powiedziano im, iż jedzenie wielkiej ilości marchwi pomaga widzieć w noce oraz jest toż spowodowane witaminą A, która jest wykonywana z wysokiego poziomu beta karotenu, który wybiera się w warzywach. Inne pokarmy, które posiadają wysoki poziom beta karotenu, jaki można zmienić w witaminę A, to pomidory i ciemnozielone warzywa liściaste, takie jak szpinak. Beta karoten jest wykorzystywany nie jedynie do robienia witaminy A, ale tenże w sobie jest dobrym przeciwutleniaczem. Żaden z wchłoniętego beta-karotenu nie jest marnowany, albowiem nadmiar po przemianie w witaminę I jest wykorzystywany do zwalczania szkodliwych wolnych rodników w organizmie. Witamina A pomaga również zwalczać infekcje i choroby, pomagając tkankom wyściełającym różne części ciała, w tym oczy, usta, nos, gardło i płuca, rosnąć, a również naprawiać je, jeśli są uszkodzone, ażeby zapobiec infekcji. Dzieci też potrzebują dużo witaminy A, aby pomóc ich kościom oraz zębom w prawidłowym rozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *