Kancelaria prawna

Uncategorized

Według prostej definicji jest to miejsce wykonywania pracy przez prawnika. Kancelaria zazwyczaj zatrudnia więcej osób. Nie wszystkie osoby pracujące w kancelarii prawnej muszą być prawnikami. W dobrym tonie jest kiedy w kancelarii znajdują zatrudnienie absolwenci kierunków prawnych studiów.

Kancelaria świadczy usługi w zakresie prawa, jej pracownicy posiadający odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia mogą reprezentować klientów przed sądami i urzędami. Wiele transakcji biznesowych wymaga często doradztwa prawnego. Właśnie w takich sytuacjach obecność i wsparcie prawnika będzie gwarancją zgodności umowy z zasadami prawa i w zgodzie z obowiązującymi przepisami.

W Polsce spotykane są dwie formy prowadzenia kancelarii prawnych: kancelarie adwokackie, kancelarie radców prawnych. Pomimo rozbieżnego nazewnictwa nie znaczy to, że rodzaj świadczonych usług jest ściśle określony i nie pozwala na reprezentowanie klientów w różnych sprawach i przed obliczem różnych sądów. W celu uniknięcia nieporozumień dobrze jest kiedy kancelaria adwokacka ma w swych szeregach radcę prawnego, a kancelaria radcy prawnego współpracuje z adwokatem.

ochrona prawna firm Czeladź